10.10.2016

Polski film “Body/Ciało” walczy o europejskiego Oscara!

Film BODY/CIAŁO Małgorzaty Szumowskiej jest nominowany do prestiżowej Europejskiej Nagrody Publiczności – People's Choice Award 2016. To od naszych głosów zależy, czy polski film otrzyma "europejskiego Oscara"!

O CZYM JEST FILM "BODY/CIAŁO"?

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

JAK GŁOSOWAĆ NA POLSKI FILM "BODY/CIAŁO"?

Każdego roku, Europejska Akademia Filmowa pozwala kinomanom z całej Europy wybrać swój ulubiony film.  People's Choice Award jest jedną z kategorii Europejskich Nagród Filmowych dla twórców szczególnie istotną. O przyznaniu nagrody decyduje bowiem Publiczność. Dlatego zachęcamy do oddania głosu na Polski film oraz rodzimą kinematografię. Wierzymy, że wspólna inicjatywa, a także wielomiesięczna ciężka praca, pozwolą nam otrzymać to niezwykle istotne dla każdego filmowca wyróżnienie.

Oddanie głosu możliwe jest za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej i prostego formularza, który został na niej zamieszczony.

CO MOŻNA WYGRAĆ ODDAJĄC SWÓJ GŁOS?

Każdy kto zagłosuje ma szansę wygrać wyjazd na galę wręczenia Nagród Europejskiej Akademii Filmowej, która odbędzie się 10 grudnia 2016 we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

BODY/CIAŁO – NAJWAŻNIEJSZE WYRÓŻNIENIA

BODY/CIAŁO otrzymało wiele cennych wyróżnień oraz niezwykle przychylne opinie krytyków. Srebrny Niedźwiedź za Najlepszą Reżyserię na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, wygrana w kategorii Najlepszy Europejski Montaż oraz nominacja dla Najlepszego Europejskiego Reżysera do Europejskich Nagrodach Filmowych w 2015 roku, zwycięstwo w czterech kategoriach podczas tegorocznych Orłów (m.in. Najlepszy Film i Najlepsza Reżyseria), czy aż sześć statuetek podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni – to tylko niektóre z nich. Obraz był również wyświetlany podczas festiwali w Toronto, Karlovych Varach, czy Londynie. Film spotkał się również z pełnym emocji przyjęciem ze strony publiczności.

Starając się o People’s Choice Award współtworzymy historię i wspólnie budujemy obraz rodzimej kinematografii. Dotychczas jedynym polskim filmem, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie pozostaje IDA w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Obecnie jesteśmy bardzo blisko, aby ten sukces powtórzyć.

Producentem obrazu "Body/Ciało" jest firma NOWHERE, koproducentami Kino Świat, D35 i Mazowiecki Fundusz Filmowy.  Film współfinansowany był przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj