26.03.2017

Pustkowia, nastolatki i mordercy. Te slashery warto zobaczyć!

Tajemnicze miejsce oddalone od cywilizacji, znikający w niewyjaśnionych okolicznościach nastolatkowie i psychopata z nożem w tle… Jakie slashery warto zobaczyć?

Jeśli szukacie mocnych wrażeń i uwielbiacie charakterystyczne horrory, w których przeciwnikiem głównych bohaterów jest tajemniczy psychopata, to sprawdźcie poniższe tytuły. Tylko dla odważnych!

I zapadła ciemność

© 2010 Darkness LLC

Stephanie i Ellie jadą na wycieczkę rowerową do odległej części Argentyny. Jedna z nich znika, druga musi ją odnaleźć, zanim zapadnie zmrok i spełnią się najgorsze obawy.

Teksańska masakra piłą mechaniczną

© All rights reserved

W trakcie wakacji Franklin z przyjaciółmi wybiera się do rodzinnego domu. Po przybyciu na miejsce znajomi znikają. Kultowy horror, który zapoczątkował całą serię. Bez tego filmu nie istniał by podgatunek "slasher". Dziś dzieło Tobea Hoopera wciąż zaskakuje swoją bezkompromisowością.

Turistas

© All rights reserved

Wyładowany po brzegi autokar przewozi tubylców i zagranicznych turystów po niebezpiecznych, wąskich drogach brazylijskich lasów tropikalnych. Nagle zbacza z drogi i zawisa na zboczu wysokiego klifu. Wszystkim udaje się wydostać w ostatniej chwili, a potężny pojazd zsuwa się po zboczu i roztrzaskuje. Grupa dwudziestokilkuletnich podróżników, którzy jechali autokarem w oczekiwaniu na kolejne połączenie, poszukuje schronienia w pobliskiej wiosce. Nie wiedzą jeszcze, że kolejne dni okażą się najgorszymi w ich życiu.

Wolf Creek

© All rights reserved

Grupa przyjaciół wybiera się w podróż po pustych australijskich drogach. Ich auto odmawia posłuszeństwa w okolicy o nazwie "Wolf Creek". Bezsilni, cieszą się na widok nieznajomego oferującego pomoc. Ich koszmar rozpoczyna się, gdy mężczyzna ujawnia swą prawdziwą naturę.

Instynkt drapieżcy

© All rights reserved

Szóstka przyjaciół postanawia wypocząć na łonie natury i rozbija obóz na nieznanych, dzikich rejonach. Urlop zmienia się jednak w koszmar, kiedy po kąpieli w pobliskim zbiorniku wodnym jeden z wycieczkowiczów zapada na tajemniczą chorobę i staje się niebezpiecznym, spragnionym krwi stworzeniem. Dla pozostałych urlopowiczów rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.

Raz dwa trzy umierasz ty

© 2011 Truth or Dare Film Ltd

Pięcioro studentów świętuje zakończenie pierwszego roku nauki. Podczas gry "prawda czy wyzwanie" jeden z chłopaków zostaje wyśmiany. Upokorzony Felix popełnia samobójstwo. Kilka miesięcy później Justin, starszy brat Felixa, organizuje przyjęcie, na które zaprasza przyjaciół swojego tragicznie zmarłego brata. Nikt nie przypuszcza, że niewinna impreza szybko zamieni się w brutalną walkę o przetrwanie.

Zobacz również

10 filmów akcji z Gerardem Butlerem
15.04.2024
10 filmów akcji z Gerardem Butlerem
czytaj
Wszystkie aktorskie filmy o Asteriksie i Obeliksie
12.04.2024
Wszystkie aktorskie filmy o Asteriksie i Obeliksie
czytaj
10 najlepszych filmów z Samuelem L. Jacksonem
12.04.2024
10 najlepszych filmów z Samuelem L. Jacksonem
czytaj