Scarlett Johansson: tajemnice pięknej aktorkiwróć do aktualności

Redakcja

Scarlett Johansson to aktualnie symbol kobiecego piękna i jedna z najbardziej utalentowanych aktorek XXI wieku. To, jaką jest aktorką, doskonale wiemy. A jaka jest poza planem? Poznaj jej sekrety!

Aktorka urodziła się w 1984 roku w Nowym Jorku. Zaledwie 3 minuty po niej, na świat przyszedł jej brat bliźniak, Hunter Johansson. Oprócz tego, ma jeszcze dwóch braci (jednego przyrodniego) oraz starszą siostrę. Wywodzi się z rodziny żydowskiej. Jej dziadkowie mieszkali w Polsce, jednak wyemigrowali do USA po zakończeniu II wojny światowej.

Scarlett Johansson próbowała się spełnić również w karierze muzycznej. Wydała dwa albumy: w 2008 roku "Anywhere I Lay My Head", składający się z coverów utworów Toma Waitsa i jednego autorskiego utworu oraz "Break up" w 2009. Co ciekawe, o pierwszej płycie bardzo pozytywnie wypowiedział się David Bowie, który wystąpił w chórkach w dwóch utworach.

Jakie filmy Scarlett Johansson uwielbia oglądać po godzinach? W kilku wywiadach przyznała, że bardzo jej się podoba kino Woody'ego Allena. A jaki jest jej ulubiony film? O dziwo coś znacznie bardziej mocniejszego - uwielbia sensacyjną "Gorączkę" z 1995 roku.

Ma słabość do serów wszelkiego rodzaju. Jak przyznała, mogłaby je jeść codziennie. Stara się jednak trzymać fason i nie przesadzać.

Aktorka wielokrotnie wygrywała plebiscyty na najpiękniejszą i najseksowniejszą kobietę. W 2005 została nagrodzona przez magazyn FHM jako najseksowniejsza kobieta na świecie. W 2006 roku została uznana za najpiękniejszą gwiazdę wszech czasów w rankingu HoldBackTime.com. Z kolei w 2007 roku Playboy wybrał ją swoim numerem jeden. Zaś w 2016 roku Scarlett Johansson jako pierwsza kobieta, wskoczyła do TOP 10 najlepiej zarabiających ludzi kina.

Redakcja

top wydarzenia

"Zmowa pierwszych żon": słynna komedia ze znakomitą obsadą

"Zmowa pierwszych żon" to znakomita komedia hollywoodzka, która rozbawi niejednego widza. Z tymi kobietami ...

"Nocne graffiti": plejada polskich gwiazd filmu i muzyki

"Nocnego graffiti" to mocne polskie kino ze znakomitą obsadą oraz ścieżką dźwiękową. Jakie gwiazdy muzyki p...

"Zaginione": western inny niż wszystkie!

"Zaginione" to niezwykłe połączenie westernu, thrillera i... filmu obyczajowego. W obsadzie plejada gwiazd!...

"W pogoni za szczęściem": Will Smith w historii opartej na faktach

Film w "W pogoni za szczęściem" to popis aktorskich umiejętności Willa Smitha, ale również znakomita i wzru...