Serialowy hit "Wolf Creek" – ogólnopolska premiera w Stopklatce TVwróć do aktualności

Redakcja

Australijskie bezdroża, morderstwo i młoda dziewczyna, która postanawia pomścić śmierć swojej rodziny. Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje „Wolf Creek" – trzymający w napięciu serial, którego pierwsze dwa odcinki zobaczyć będzie można już w piątek, 2 marca o godzinie 23:50.

Amerykańska rodzina Thorogoodów wyrusza w podróż po australijskich bezdrożach. Na jednym z pustkowi Thorogoodowie rozbijają obóz. Poznają tam tubylca Micka Taylora, który ratuje Rossa – najmłodszego członka rodziny – przed atakującym go aligatorem. Rodzice chłopca zapraszają mężczyznę do swojego obozowiska i wspólnie spędzają czas przy ognisku. Szybko okazuje się jednak, że Taylor ma wobec nich niebezpieczne zamiary. Brutalnie zabija całą nowopoznaną rodzinę. Przynajmniej tak mu się wydaje… Osobą, która przeżywa masakrę, jest dziewiętnastoletnia Eve. Dziewczyna postanawia pomścić śmierć rodziców i młodszego brata. Wkrótce dowiaduje się, że morderstwo jej bliskich może mieć związek z tajemniczymi zniknięciami turystów, do jakich dochodzi tutaj od lat. Rozpoczyna niebezpieczną grę z psychopatą.

Australijski serial z 2016 roku „Wolf Creek” powstał na podstawie dwóch horrorów o tym samym tytule – z 2005 oraz 2013 roku. Filmy te odniosły duży międzynarodowy sukces, a wykreowana przez nie postać seryjnego mordercy Micka Taylora, weszła do kanonu popkultury. Reżyserem i scenarzystą horrorów jest Greg McLean – współtwórca serialu. „Wolf Creek” szczególną popularność zdobył w Australii, gdzie w 2016 roku otrzymał nagrodę Australijskiej Akademii Kina i Sztuki Telewizyjnej (AACTA) za najlepszą produkcję telewizyjną.

„Wolf Creek” jest nowością w polskiej telewizji. Stopklatka TV jako pierwsza stacja zaprezentuje ten serial. Planowana jest emisja wszystkich jego 12 odcinków, łącznie dwa sezony. W każdy piątek około północy będzie można zobaczyć dwa odcinki serialu.

"Wolf Creek" odc. 3 i 4 - emisja w Stopklatce TV w piątek 9 marca od godz. 00:05

 

 

 

 

Redakcja

top wydarzenia

"Peggy Sue wyszła za mąż": komediodramat laureata pięciu Oscarów

A gdyby tak przenieść się do przeszłości, aby zmienić swoją przyszłość? Peggy Sue, tytułowej bohaterce wyreżyserowane...

"Boski chillout": komedia sensacyjna, która rozbawi każdego

James Franco, Seth Rogen, Danny McBride, Kevin Corrigan, Craig Robinson i bohaterka wyjątkowa - marihuana. W filmie r...

"Człowiek roku": Robin Williams prezydentem! Skąd się wział pomysł na film?

"Człowiek roku" to głośny film z Robinem Williamsem w roli głównej, który w dzisiejszych czasach jest niepo...

"Gloria": przepiękna Sharon Stone kontra gangsterzy

Gloria to ciekawy kryminał z główną rolą Sharon Stone, która musi uchronić 6-latka przed nowojorskimi gangsterami.