02.08.2017

Sierpień w Stopklatce TV pełen filmowych atrakcji!

Trzymająca w napięciu „Zaginiona" z Amandą Seyfried, oscarowy „Czas przemian" z Robertem Downeyem Jr., wzruszające „Serce, serduszko" z Marcinem Dorocińskim oraz porywająca „Obietnica” z Jackiem Nicholsonem. Sierpień w Stopklatce TV pełen będzie filmowych atrakcji w doborowej obsadzie.
 
W pierwszą sobotę sierpnia stacja pokaże film dla fanów mocnych wrażeń – trzymającą w napięciu „Zaginioną" z Amandą Seyfried. W niewyjaśnionych okolicznościach znika siostra głównej bohaterki. Jill podejrzewa, że wpadła ona w ręce psychopatycznego mordercy, z którego rąk sama cudem uciekła rok wcześniej. Polica jednak nie jest tego tak pewna, podejrzewając kobietę o zaburzenia osobowości.
 
W paśmie Kino z historią obok głośnego „Jak zostać królem", przejmującego „Lektora" oraz widowiskowej „Agory", widzowie zobaczą nakręcony z rozmachem „Czas przemian". Ta historia, żyjącego w XVII wieku studenta medycyny Roberta Merivela, otrzymała Oscary za najlepsze stroje i scenografię. To również popis aktorski hollywoodzkich gwiazd – w głównych rolach wystąpili Robert Downey Jr., Meg Ryan, Sam Neill, Ian McKellen i Hugh Grant.
 
© 1995 by Restoration Productions Limited
 
Gwiazdy polskiego kina: Marcina Dorocińskiego, Borysa Szyca i Julię Kijowską, zobaczymy w poruszającym filmie „Serce, Serduszko", opowieści o Maszeńce (w tej roli debiutująca Maria Blandzi), która marzy o karierze baletnicy. Dziewczynka postanawia uciec z domu dziecka, zaś pomaga jej w tym ekscentryczna opiekunka. Obie wyruszają w pełną przygód podróż. 
 
Borysa Szyca będzie można również usłyszeć w animacji dla starszych widzów „Jeż Jerzy", w której użyczył głosu głównemu bohaterowi. Ekranizacja kultowego komiksu przedstawia losy tytułowego zwierza we współczesnych czasach. Zmierzy on się ze swoim klonem, niszczącym mu dobrą reputację. Ta nieszablonowa produkcja pokazuje Polskę w krzywym zwierciadle. W ironiczny sposób nawiązuje do znanych i charakterystycznych sytuacji, jakie miały miejsce w kraju nad Wisłą.
 
Nie zawiodą się entuzjaści kina akcji. Porachunki mafijne, ciemna strona pracy pod przykrywką, niejednoznaczne sprawy sądowe i wiele więcej. W każdy piątek sierpnia stacja zaprezentuje różne oblicza stróżów prawa w takich filmach jak „Cop Land", „Królowie Nocy", „Prawo Bronxu" i „Żywa tarcza".
 
Kłopoty z prawem będą mieli natomiast bohaterowie komedii kryminalnej „Skradzione serca". Roz (Sandra Bullock) i Frank (Denis Leary) pragną ustabilizować swoje dalsze życie, jednak nie będzie to łatwe zadanie. Para wcześniej zajmowała się rabunkami, a świat przestępczy i stróże prawa nie zapominają… Tym bardziej, że w grę wchodzą skradzione drogocenne obrazy.
 
© CurrentYear Pledge Productions, Inc.
 
Fanów zagadek Stopklatka TV zaprasza na trzymającą w napięciu „Obietnicę”. Detektyw Jerry Black, w którego wcielił się Jack Nicholson, rozpoczyna śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa dziewczynki. Okazuje się, że rozwiązanie zagadki będzie znacznie trudniejsze niż z początku przypuszczał. Co odkryje główny bohater?
 
Widzowie ceniący dobry humor, w każdą niedzielę sierpnia zobaczą kultowe polskie komedie. „Kingsajz", „Miś", „Kogel-Mogel" i „Galimatias, czyli kogel-mogel II" to filmy, które wciąż bawią kolejne pokolenia widzów.
 
Fot. główne – © 2011 LAKESHORE ENTERTAINMENT GROUP LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Kiedy oglądać:

„Cop Land" – 4 sierpnia, piątek 20:00

„Zaginiona" – 5 sierpnia, sobota 20:00

„Kingsajz" – 6 sierpnia, niedziela 20:00

„Czas przemian" – 7 sierpnia, poniedziałek 20:00

„Serce, serduszko" – 10 sierpnia, czwartek 20:00

„Królowie Nocy" – 11 sierpnia, piątek 20:00

„Obietnica" – 12 sierpnia, sobota 20:00

„Miś" – 13 sierpnia, niedziela 20:00

„Jak zostać królem" – 14 sierpnia, poniedziałek 20:00

„Jeż Jerzy" – 17 sierpnia, czwartek 20:00

„Prawo Bronxu" – 18 sierpnia, piątek 20:00

„Kogel-Mogel" – 20 sierpnia, niedziela 20:00

„Lektor" – 21 sierpnia, poniedziałek 20:00

„Żywa tarcza" – 25 sierpnia, piątek 20:00

„Skradzione serca" – 26 sierpnia, sobota 20:00

„Galimatias, czyli kogel-mogel II" – 27 sierpnia, niedziela 20:00

„Agora" – 28 sierpnia, poniedziałek 20:00

Zobacz również

Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
22.05.2024
Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
czytaj
Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj