02.08.2017

Sierpień w Stopklatce TV pełen filmowych atrakcji!

Trzymająca w napięciu „Zaginiona" z Amandą Seyfried, oscarowy „Czas przemian" z Robertem Downeyem Jr., wzruszające „Serce, serduszko" z Marcinem Dorocińskim oraz porywająca „Obietnica” z Jackiem Nicholsonem. Sierpień w Stopklatce TV pełen będzie filmowych atrakcji w doborowej obsadzie.
 
W pierwszą sobotę sierpnia stacja pokaże film dla fanów mocnych wrażeń – trzymającą w napięciu „Zaginioną" z Amandą Seyfried. W niewyjaśnionych okolicznościach znika siostra głównej bohaterki. Jill podejrzewa, że wpadła ona w ręce psychopatycznego mordercy, z którego rąk sama cudem uciekła rok wcześniej. Polica jednak nie jest tego tak pewna, podejrzewając kobietę o zaburzenia osobowości.
 
W paśmie Kino z historią obok głośnego „Jak zostać królem", przejmującego „Lektora" oraz widowiskowej „Agory", widzowie zobaczą nakręcony z rozmachem „Czas przemian". Ta historia, żyjącego w XVII wieku studenta medycyny Roberta Merivela, otrzymała Oscary za najlepsze stroje i scenografię. To również popis aktorski hollywoodzkich gwiazd – w głównych rolach wystąpili Robert Downey Jr., Meg Ryan, Sam Neill, Ian McKellen i Hugh Grant.
 
© 1995 by Restoration Productions Limited
 
Gwiazdy polskiego kina: Marcina Dorocińskiego, Borysa Szyca i Julię Kijowską, zobaczymy w poruszającym filmie „Serce, Serduszko", opowieści o Maszeńce (w tej roli debiutująca Maria Blandzi), która marzy o karierze baletnicy. Dziewczynka postanawia uciec z domu dziecka, zaś pomaga jej w tym ekscentryczna opiekunka. Obie wyruszają w pełną przygód podróż. 
 
Borysa Szyca będzie można również usłyszeć w animacji dla starszych widzów „Jeż Jerzy", w której użyczył głosu głównemu bohaterowi. Ekranizacja kultowego komiksu przedstawia losy tytułowego zwierza we współczesnych czasach. Zmierzy on się ze swoim klonem, niszczącym mu dobrą reputację. Ta nieszablonowa produkcja pokazuje Polskę w krzywym zwierciadle. W ironiczny sposób nawiązuje do znanych i charakterystycznych sytuacji, jakie miały miejsce w kraju nad Wisłą.
 
Nie zawiodą się entuzjaści kina akcji. Porachunki mafijne, ciemna strona pracy pod przykrywką, niejednoznaczne sprawy sądowe i wiele więcej. W każdy piątek sierpnia stacja zaprezentuje różne oblicza stróżów prawa w takich filmach jak „Cop Land", „Królowie Nocy", „Prawo Bronxu" i „Żywa tarcza".
 
Kłopoty z prawem będą mieli natomiast bohaterowie komedii kryminalnej „Skradzione serca". Roz (Sandra Bullock) i Frank (Denis Leary) pragną ustabilizować swoje dalsze życie, jednak nie będzie to łatwe zadanie. Para wcześniej zajmowała się rabunkami, a świat przestępczy i stróże prawa nie zapominają… Tym bardziej, że w grę wchodzą skradzione drogocenne obrazy.
 
© CurrentYear Pledge Productions, Inc.
 
Fanów zagadek Stopklatka TV zaprasza na trzymającą w napięciu „Obietnicę”. Detektyw Jerry Black, w którego wcielił się Jack Nicholson, rozpoczyna śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa dziewczynki. Okazuje się, że rozwiązanie zagadki będzie znacznie trudniejsze niż z początku przypuszczał. Co odkryje główny bohater?
 
Widzowie ceniący dobry humor, w każdą niedzielę sierpnia zobaczą kultowe polskie komedie. „Kingsajz", „Miś", „Kogel-Mogel" i „Galimatias, czyli kogel-mogel II" to filmy, które wciąż bawią kolejne pokolenia widzów.
 
Fot. główne – © 2011 LAKESHORE ENTERTAINMENT GROUP LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Kiedy oglądać:

„Cop Land" – 4 sierpnia, piątek 20:00

„Zaginiona" – 5 sierpnia, sobota 20:00

„Kingsajz" – 6 sierpnia, niedziela 20:00

„Czas przemian" – 7 sierpnia, poniedziałek 20:00

„Serce, serduszko" – 10 sierpnia, czwartek 20:00

„Królowie Nocy" – 11 sierpnia, piątek 20:00

„Obietnica" – 12 sierpnia, sobota 20:00

„Miś" – 13 sierpnia, niedziela 20:00

„Jak zostać królem" – 14 sierpnia, poniedziałek 20:00

„Jeż Jerzy" – 17 sierpnia, czwartek 20:00

„Prawo Bronxu" – 18 sierpnia, piątek 20:00

„Kogel-Mogel" – 20 sierpnia, niedziela 20:00

„Lektor" – 21 sierpnia, poniedziałek 20:00

„Żywa tarcza" – 25 sierpnia, piątek 20:00

„Skradzione serca" – 26 sierpnia, sobota 20:00

„Galimatias, czyli kogel-mogel II" – 27 sierpnia, niedziela 20:00

„Agora" – 28 sierpnia, poniedziałek 20:00

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj