"Top Gun": kultowy film z lat 80.wróć do wydarzeń

Redakcja

"Top Gun" to klasyczny film akcji, w którym w głównej roli występuje Tom Cruise. Od tego filmu rozpoczęła się jego wspaniała kariera!

"Maverick" Michaell to szalony i ambitny uczeń szkoły lotnictwa marynarki, gotowy na wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka, a lekcje z nią wkrótce przenoszą się poza klasę.

Film wyreżyserował Tony Scott, brat Ridleya Scotta. Co jednak ciekawe, w pierwszej kolejności pod uwagę brani byli twórcy znani z filmów grozy - John Carpenter i David Cronenberg. Obaj jednak odrzucili możliwość realizacji "Top Guna". Kto z kolei miał zagrać główną rolę? Matthew Modine był numerem jeden, jednak zrezygnował na rzecz filmu Stanleya Kubricka - "Full Metal Jacket".

Val Kilmer, który nie jest bohaterem stricte złym, nie chciał jednak początkowo wystąpić w filmie. Zmusiły go jednak do tego wcześniejsze zobowiązania kontraktowe.

Inspiracją do nakręcenia filmu "Top Gun" był artykuł w magazynie, który nazywał się... "Top Guns"! Traktował on o czołowych lotników Navy i ich szkoły treningowej.

Tony Scott bardzo chciał nakręcić pierwszą scenę filmu na lotniskowcu. Zgodził się wystawić dowódcy wojskowemu czek na 25 tys. dolarów za możliwość nakręcenia tylko jednego, zewnętrznego ujęcia pokazującego okręt.

Filmowo nakręceni o filmie "Top Gun":

Redakcja

top wydarzenia

Templariusze: Miłość i Krew – największa i najdroższa produkcja w historii skandynawskiego kina

Przejmująca historia o męstwie, oddaniu i miłości, której głównym bohaterem jest dzielny Szwed Arn Magnusson. Jako cz...

Premiera serialu "Opowieść Podręcznej" już 7 listopada w ogólnodostępnej telewizji Stopklatka TV

„Opowieść Podręcznej” – wielokrotnie nagradzany, wstrząsający serial, który poruszył miliony widzów na całym świecie ...

Detektyw Holmes z XXI wieku – serial „Sherlock” w Stopklatce TV

Benedict Cumberbatch jako Sherlock Holmes naszych czasów: geniusz i ekscentryk, który rozwiązuje kryminalne zagadki w...

Dorian Gray: postać, która zainspirowała filmowców

Adaptacja powieści Oscara Wilde’a: opowieść o świecie rozpusty, żądzy i granicach moralności z Colinem Firthem, Benem...