26.03.2018

“Wilk”: tajemnice kultowego horroru

"Wilk" to kultowy horror z główną rolą Jacka Nicholsona. Czy wiedzieliście, że to film o wilkołaku, w którym to określenie potwora nie pada ani razu?

O czym jest "Wilk"?

Wracając w nocy z pracy, Will Randall potrąca wilka. Kiedy mężczyzna usuwa przeszkodę z drogi, zwierzę niespodziewanie gryzie go w rękę. Po kilku dniach Randall zaczyna obserwować u siebie tajemnicze zmiany.

Obok Jacka Nicholsona zagrać miała…

W filmie "Wilk" w główne postacie wcielają się Jack Nicholson oraz Michelle Pfeiffer. O ile ten pierwszy miał rolę zagwarantowaną, o tyle pierwotnie partnerować miała mu inna hollywoodzka gwiazda – Sharon Stone. Ta jednak odrzuciła tę propozycję ze względu na inne zobowiązania.

Historia o wilkołaku bez… wilkołaka!

Mimo że film przedstawia klasyczną historię o wilkołaku, to nazwa tego stworzenia nie pada w produkcji ani razu. Twórcom zależało, by całość była jak najbardziej realistyczna i widz miał wrażenie, że taka historia mogła się wydarzyć naprawdę. A trzeba przyznać, że Jack Nicholson swoją aparycją idealnie pasował do odgrywania kultowego potwora.

Problemy z realizacją

Realizacja "Wilka" napotkała na wiele problemów. Premierę trzeba było przesunąć o ponad rok, gdyż okazało się, że cały trzeci akt musi zostać nakręcony od początku. Odstawał on znacznie poziomem od reszty filmów – reżyser Mike Nichols nie chciał, by jego dzieło trafiło w takiej wersji do kin.

Bardzo dobre przyjęcie przez publikę

Historia przedstawiona w "Wilku" spodobała się widzom i krytykom na tyle, że obraz otrzymał prestiżową nagrodę Saturn. Nie można jednak zapomnieć o znakomitej i mrocznej muzyce stworzonej przez Ennio Morricone, która zbudowała niezwykły klimat horroru.

 

"Wilk" – emisja w Stopklatce TV w czwartek 29 marca o godz. 20:00

fot. główne: ©1994 Columbia Pictures Industries, Inc. All Roghts Reserved

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj