"Wilk": tajemnice kultowego horroruwróć do aktualności

Redakcja

"Wilk" to kultowy horror z główną rolą Jacka Nicholsona. Czy wiedzieliście, że to film o wilkołaku, w którym to określenie potwora nie pada ani razu?

O czym jest "Wilk"?

Will Randall wracając w nocy z pracy potrąca niechcący wilka. Kiedy Will usuwa przeszkodę z drogi, zwierzę niespodziewanie gryzie go w rękę. Po kilku dniach Randall zaczyna obserwować u siebie tajemnicze zmiany.

Obok Jacka Nicholsona zagrać miała...

W filmie "Wilk" w główne postacie wcielają się Jack Nicholson oraz Michelle Pfeiffer. O ile ten pierwszy miał rolę zagwarantowaną, o tyle pierwotnie miała mu partnerować inna hollywoodzka gwiazda - Sharon Stone. Ta jednak odrzuciła tę propozycję ze względu na inne zobowiązania.

Historia o wilkołaku bez... wilkołaka!

Mimo że film przedstawia klasyczną historię o wilkołaku, to nazwa tego monstrum nie pada w produkcji ani razu. Twórcom zależało, by całość była jak najbardziej realistyczna i widz miał wrażenie, że taka historia mogła się wydarzyć naprawdę. A trzeba przyznać, że Jack Nicholson swoją aparycją idealnie pasował do odgrywania kultowego potwora.

Problemy z realizacją

Realizacja "Wilka" napotkała na wiele problemów - premierę trzeba było przesunąć o ponad rok, gdyż okazało się, że cały trzeci akt trzeba nakręcić od nowa. Odstawał on znacznie poziomem od reszty filmów - reżyser Mike Nichols nie chciał, by jego dzieło trafiło w takiej wersji do kin.

Bardzo dobre przyjęcie przez publikę

Historia przedstawiona w "Wilku" spodobała się widzom i krytykom - na tyle, że obraz otrzymał prestiżową nagrodę Saturn w środowisku fanów fantastyki za scenariusz. Nie można jednak zapomnieć o znakomitej i mrocznej muzyce stworzonej przez Ennio Morricone, która budowała cały klimat horroru.

Redakcja

top wydarzenia

"Jak zostać królem": kulisy niesamowitej historii

"Jak zostać królem" to znakomita filmowa opowieść obsypana Oscarami. Co warto wiedzieć o słynnej produkcji ...

"Erratum": jakie miasto udawało Szczecin?

"Erratum" to znakomity debiut reżyserski Marka Lechkiego ze świetną rolą Tomasza Kota. Co warto wiedzieć o ...

"Odbicie zła": po tym filmie nie zmrużycie oka!

"Odbicie zła" to jeden z najciekawszych filmów grozy ostatnich lat. Co warto wiedzieć o tej trzymającej w n...

"Zmowa pierwszych żon": słynna komedia ze znakomitą obsadą

"Zmowa pierwszych żon" to znakomita komedia hollywoodzka, która rozbawi niejednego widza. Z tymi kobietami ...