SZPITAL NEW AMSTERDAM

„Szpital New Amsterdam” szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Każdy odcinek to ogromny zastrzyk inspiracji, emocji i wzruszeń. Kulisy pracy błyskotliwego lekarza Maxa Goodwina i jego zespołu, będzie można zobaczyć od 4 grudnia, w soboty o godz. 18:00. wiecej ...

Fabuła serialu ukazuje historię Maxa Goodwina (Ryan Eggold), nowego dyrektora medycznego New Amsterdam Medical Center, który pragnie przywrócić skostniałej placówce dawną chwałę. Mężczyzna dąży do zreformowania systemu niewydolnej, amerykańskiej opieki zdrowotnej. Pytanie „Jak mogę pomóc?” wielokrotnie wypowiadane przez głównego bohatera stało się motywem przewodnim serialu. Max i jego zespół na pierwszym miejscu stawiają bowiem dobro pacjentów – walczą nie tylko o zdrowie, ale także o ich prawa. Mężczyźnie zależy na tym, aby każdy otrzymał odpowiednią pomoc, bez względu na status społeczny, czy pochodzenie. Jego niespotykane metody, empatia i kontrowersyjne pomysły mają uzdrowić funkcjonowanie szpitala. mniej ...

Max Goodwin

Max Goodwin

Max Goodwin jest oddanym lekarzem – najważniejsze jest dla niego dobro pacjentów. Swojej pracy poświęca całe życie, również prywatne. Specjalizuje się w chorobach zakaźnych. Poprzednią klinikę opuścił w obawie przed rozpadem małżeństwa, jednak wkrótce potem przyjął ofertę pracy w New Amsterdam, gdzie został dyrektorem medycznym. Nowe stanowisko wymaga od niego jeszcze większych poświęceń, w konsekwencji Goodwin oddala się od żony i domu. Doktor Max chce przywrócić dawną, świetną reputację szpitala i zwiększyć jego wydajność. Jego działania od pierwszych dni budzą kontrowersje.

Lauren Bloom

Lauren Bloom

Doktor Lauren Bloom jest kierowniczką oddziału ratunkowego w New Amsterdam. Cieszy się szacunkiem zarówno w szpitalu, jak i w swojej dziedzinie. Krótko po objęciu stanowiska dyrektora medycznego przez Maxa Goodwina, wychodzi na jaw, że Lauren może być uzależniona od leku, którym leczy się osoby z ADHD. Sprawa zaczyna komplikować jej życie, pracę i relacje z innymi lekarzami.

Helen Sharpe

Helen Sharpe

Przed pojawieniem się Maxa Goodwina, Helen Sharpe niewiele czasu spędzała w placówce New Amsterdam, zamiast tego promowała szpital w telewizji, czy na sympozjach medycznych. Gdy Max przejmuje kierownictwo, Helen wraca do pełnienia funkcji lekarza i zostaje szefową onkologii. Sharpe nie tylko jest świetną lekarką, realistką, ale i głęboko empatyczną osobą, dla której praca jest misją. Jej relacja z dyrektorem medycznym jest bliska, ale i skomplikowana.

Floyd Reynolds

Floyd Reynolds

Doktor Floyd Reynolds jest znakomitym kardiochirurgiem w szpitalu New Amsterdam. Stanowisko ordynatora oddziału obejmuje w wyniku grupowego zwolnienia: szefa oraz lekarzy z kardiochirurgii. Prywatnie Reynolds pozostaje w skomplikowanej relacji z doktor Bloom.

Iggy Frome

Iggy Frome

Iggy Frome to szanowany specjalista psychiatrii o wielkim sercu. W New Amsterdam jest kierownikiem oddziału psychiatrii. Jego metody leczenia zaczynają być podważane ze względu na zbyt wielkie zaangażowanie w problemy pacjentów.

Vijay Kapoor

Vijay Kapoor

Vijay Kapoor to cieszący się dużym szacunkiem kierownik oddziału neurologii w New Amsterdam. Jego życie prywatne nie układa się jednak tak dobrze, jak kariera. Po śmierci żony między nim, a synem zaczyna narastać konflikt. Sytuacji nie polepsza oddanie Kapoora pacjentom i pracy, w której spędza większość czasu.