17.11.2021

ZASTRZYK EMOCJI W STOPKLATCE. SZPITAL NEW AMSTERDAM PREMIEROWO W OGÓLNODOSTĘPNEJ TELEWIZJI.

Szpital New Amsterdam szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Każdy odcinek to ogromny zastrzyk inspiracji, emocji i wzruszeń. Kulisy pracy błyskotliwego lekarza Maxa Goodwina i jego zespołu, będzie można zobaczyć od 4 grudnia, w soboty o  godz.  18:00.

O czym jest Szpital New Amsterdam?

Fabuła serialu ukazuje historię Maxa Goodwina (Ryan Eggold), nowego dyrektora medycznego New Amsterdam Medical Center, który pragnie przywrócić skostniałej placówce dawną chwałę. Mężczyzna dąży do zreformowania systemu niewydolnej, amerykańskiej opieki zdrowotnej.

Pytanie „Jak mogę pomóc?” wielokrotnie wypowiadane przez głównego bohatera stało się motywem przewodnim serialu. Max i jego zespół na pierwszym miejscu stawiają bowiem dobro pacjentów – walczą nie tylko o zdrowie, ale także o ich prawa. Mężczyźnie zależy na tym, aby każdy otrzymał odpowiednią pomoc, bez względu na status społeczny, czy pochodzenie. Jego niespotykane metody, empatia i kontrowersyjne pomysły mają uzdrowić funkcjonowanie szpitala. Goodwin stopniowo realizuje swój szalony plan, przypominając współpracownikom, dlaczego zostali lekarzami i jaki jest cel tego zawodu.

Załoga najsłynniejszego szpitala

Ramię w ramię z Maxem staną onkolog dr Helen Sharpe (Freema Agyeman), ordynator oddziału urazowego dr Lauren Bloom (Janet Montgomery), kardiochirurg dr Floyd Reynolds (Jocko Sims), psychiatra dr Iggy Frome (Tyler Labine) oraz neurolog dr Vijay Kapoor (Anupam Kher).

Jak to się zaczęło?

Szpital New Amsterdam to recepta na udany wieczór przed telewizorem. Serial jest adaptacją książki autorstwa Erica Manheimera Dwunastu pacjentów (Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital). Produkcja skupia się wokół historii najstarszego szpitala w Stanach Zjednoczonych. Każdy odcinek to oddzielny, skomplikowany przypadek medyczny do rozwiązania.

Szpital New Amsterdam kiedy i gdzie oglądać?

W Polsce Szpital New Amsterdam po raz pierwszy będzie dostępny dla wszystkich. Premiera już 4  grudnia o godz. 18:00 w Stopklatce. Będzie można oglądać po dwa odcinki w każdą sobotę.

Zobacz również

10 filmów akcji z Gerardem Butlerem
15.04.2024
10 filmów akcji z Gerardem Butlerem
czytaj
Wszystkie aktorskie filmy o Asteriksie i Obeliksie
12.04.2024
Wszystkie aktorskie filmy o Asteriksie i Obeliksie
czytaj
10 najlepszych filmów z Samuelem L. Jacksonem
12.04.2024
10 najlepszych filmów z Samuelem L. Jacksonem
czytaj